xsol bayrak1.jpg

Ziyaretçi Defteri

Yetiştirdiklerimiz

Andıklarımız

Resim Albümleri

  • 2008 Abdilli Birlik Şenliği-13
  • 2008 Abdilli Birlik Şenliği-143
  • 2008-1-AbdilliBirlikSenligi-8
  • 2008 Abdilli Birlik Şenliği-92

EQ C adındaki elektrikli crossover modelini tanıtmaya hazırlanan Mercedes, aracın ne kadar sessiz çalıştığını göstermek adına "elveda gürültü, merhaba elektrik" sloganıyla bir video paylaştı. Elektrikliye geçiş konusunda son yıllarda vites yükselten Mercedes-Benz, EQ alt markasının imzasını taşıyan ilk üretim modeli EQ C’yi resmi olarak tanıtacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Tanıtım gerçekleşene dek EQ C’nin ön gösterimi olarak nitelendirebileceğimiz Concept EQ üzerine yoğunlaşan Alman üretici, Mercedes’in geleceğinin ne kadar “sessiz” olacağını gösteren bir reklam videosu hazırladı.

Günümüzde sayıları gittikçe artan elektrikli araçların motorları çok sessiz bir biçimde çalışıyor. EQ imzalı ilk elektrikli modelini tanıtmaya hazırlanan Mercedes-Benz de sessiz tarafa atacağı bu ilk adımı “Hoşça kal gürültü, merhaba elektrik” sloganıyla paylaştığı video aracılığıyla sevenlerine duyuruyor.

Videoyu eğlenceli hale getirmek isteyen Alman üretici, motor sesi çıkarmasıyla bilinen ünlü beatbox’çı Daniel Jovanov ile anlaşmış. İlk başlarda Jovanov’un çıkardığı motor sesiyle izleyiciyi karşılayan videoda, sürücünün beatbox’çıyı araçtan indirmesiyle birlikte ortalığa derin bir sessizlik hakim oluyor. Bu sayede Mercedes, EQ C elektrikli crossover'ın ne kadar sessiz çalıştığını herkese göstermek istiyor.

Güvenlik zafiyeti oluşturabilir

Öte yandan, elektrikli araçların bu kadar sessiz çalışıyor olması bazı soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Zira motor sesinin olmaması, araçların yayalar tarafından algılanabilirliğini önemli derecede azaltıyor. Bunun bir güvenlik zafiyeti oluşturmasından endişelenen yetkililer, en uygun yapay motor sesini oluşturabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Mercedes'in bu konuda nasıl bir yaklaşımda bulunacağını da ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Köyümüzde Yapılan Hizmetler.

Kimler Online

195 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Üye Girişi

Rahmetle Andıklarımız

Son Eklenen Video

Haberler

Ziyaretçiler

Tansu
Yozgatımızın her yeri ayrı cennet. http://www.kaptancelik.com/urun-kategori/celik-halat/ ailesi olarak ziyaret ettik ve çok beğendik.
feyzanur
Sitenizin tasarımı çok şık olmuş. Tebrikler. www.kolaytatlitariflerim.com
Metin Polat
Köyümüz çok güzel herkese ayrı ayrı selamlar. www.metinpolat.av.tr
Onur Kapucuoğlu
Memleketinin her köşesi cennet. http://duzce.edu.tr/yonetim-bilisim-sistemleri ailesi olarak bu ülkeye hizmet eden herkese teşekkürü borç biliriz.
Selman Kaya
BENİM KÖYÜM Baharda şenlenir bağı, bahçesi Kokusu başkadır benim köyümün Unutturur adama gamı, kederi Havası başkadır benim köyümün XXX Akşam olur herkes döner evine Can ...
JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com