xsol bayrak1.jpg

Ziyaretçi Defteri

Yetiştirdiklerimiz

Andıklarımız

Resim Albümleri

** Seyit AKSOY'un Objektifinden Köyümüz Manzaraları 2018 **

01E-ticaretten çok kişili oyunlara, yüksek çözünürlüklü filmlerden görüntülü sohbete kadar çoğu alışkanlıklar değişiyor. Akıllı şehirler ve akıllı evler internet altyapısı ile şekilleniyor!

 

Son 20 yılda hayatınızın nasıl değiştiğini hayal edin. Sizi en çok etkileyen şeyleri şöyle gözden geçirin. Kesinlikle ilk sıraya koyacağınız şeyin başında internet geliyor. 20 yıl önce şu an için ilkel bir modemle saniyeler süren bing bing sesleri arasında telefon hattını meşgul ederek internetle tanışan kuşak, dijital doğanlara "bizim zamanımızda" tamlamasıyla cümleye başlıyor. Yani aslında kuşaklar arasında geçişi yaş değil, dijital dünyaya uyum belirliyor. Şu anda internette olan bitene uyum sağlamak için dijital dönüşüm önem kazanıyor. Artık temel ihtiyaçlar arasında interneti saymak gerekiyor. Haberleri okuduğumuz medyadan sağlığa, eğitimden eğlence anlayışına değişen alışkanlıkların temelinde genişbant internet yetenekleri saklı.


HAYAT STANDARDI OLDU

Pek çok ülkede genişbant, internet bağlantısı olmadan hayat standardının parçası haline geldi. Akıllı şehir, ev ve akıllı ev aletleriyle kurulu hayat, çalışma ve günlük hayattaki alışkanlıklarımızı değiştiriyor. Üstelik öğrenen algoritmalarla akıllı yazılımlar hızlı internetin nimetlerini artırıyor. Evde ve iş yerinde herkes kendi internet bulutunda konumdan ve zamandan bağımsız sağlıktan eğitime her fırsattan yararlanma şansı buluyor. Girişimcilerin kurguladığı servisler hayatı kolaylaştıran çözüm olarak alışkanlıklarımızı değiştiriyor.

02
ARTIK FİLM İNDİRMEK DEMODE!

Hızlı interneti tarif etmenin yolu yüksek çözünürlüklü bir filmi kaç dakikada indirdiğimiz anlatılırdı. Şimdi işin rengi değişti. Artık filmi indirmek demode bir kavram oldu. Film ve müzik servisleri için sınırsız bir arşivde istediğiniz zaman istediğiniz yerde ve yüksek kalitede izlemek sıradan hayatın parçası haline geliyor. Tek yönlü değil, tüketici istediği anda izlediği özel içerik öne çıkmaya başladı.

1- Hayatların buluştuğu akıllı şehirler

Fiber kablolardan oluşan altyapı sadece hızlı internet bağlantısı için değil; mobil şebekeden akıllı trafik yönlendiricilerine, akıllı duraklardan tüm hizmetlerin elektronik ortamda kullanımına kadar her şeyi değiştiriyor. Akıllı şehir tüm insanların yaşam kalitesini yukarı çekiyor.

2- Evde akıllı her şey hizmetinizde

Akıllı ev konusunda yıllardır pek çok örnek görüp izledik. Ancak temelde güvenlikten tüm cihazların uzaktan yönetimine, aydınlatma sisteminden bebek odasındaki kameralara evde internete bağlı cihazların sayısı artıyor. Evde yıllar önce sadece bilgisayarlar bağlıyken şimdi minimum 7 veya 8 cihaz internete bağlanıyor.

03

3- Yüksek çözünürlüklü film başlıyor!

Evlerde eğlenceli saatler geçirmek için sabit disklere bağlı hayat kalmadı. Film servisleriyle eğlence anlayışı değişti. Akıllı asistanları yardımıyla sesle komut vererek dev TV ekranlarında film izlemek mümkün.

4- Yüz yüze iletişimle anlaşma tamam

Skype veya farklı bir uygulamayı evde televizyon ekranında veya Facebook ile dizüstü bilgisayardan kullanmak mümkün. İş dünyası gün içerisinde trafikle boğuşmak, uzun uçak yolculukları yapmak yerine yüz yüze görüntülü görüşeceği konferans sistemlerini kullanıyor.

5- Eğitimde fırsat eşitliğinin kapısı

Okullarda internet ve tablet kampanyaları değil, uygulamalar ve hızlı internet bağlantısı ile öğrencilerin eriştiği içerik değişiyor. Öğrenciler artık sadece klasik bina içinde değil, her yerde her zaman eğitim sayesinde öğrenme süreci bile öncekilerden farklılaşıyor.

6- Oyunda kazanmanın yolu internette

Özellikle çok kişili internet oyunlarında hız en önemli değer. Daha hızlı daha çevik bir performans için oyuncu kadar internet hızı da önemli. İki eşit yeteneğe sahip oyuncudan internet hızı yüksek olan diğerine avantaj sağlıyor. Sanki yapay sinir ağları gibi internet bağlantısı kritik bir rola sahip oluyor.

7- Her fotoğraf ve video eğlence merkezinde

Akıllı telefonlara, tabletlere ve dizüstü bilgisayarlara günler haftalar boyunca pek çok fotoğraf ve videolar yüklüyoruz. Oysa bulut bağlantısı, sağlam ofis ve evlerde fotoğrafların ve videoların paylaşılmasında sorun yaratmıyor! Her kullanıcı kendi şifresiyle özelleşen bulut alanından ve paylaşım alanından verilerine ulaşıyor.

01

Kaynak: Sabah

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Köyümüzde Yapılan Hizmetler.

Kimler Online

416 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Üye Girişi

Rahmetle Andıklarımız

Son Eklenen Video

Haberler

Ziyaretçiler

Tansu
Yozgatımızın her yeri ayrı cennet. http://www.kaptancelik.com/urun-kategori/celik-halat/ ailesi olarak ziyaret ettik ve çok beğendik.
feyzanur
Sitenizin tasarımı çok şık olmuş. Tebrikler. www.kolaytatlitariflerim.com
Metin Polat
Köyümüz çok güzel herkese ayrı ayrı selamlar. www.metinpolat.av.tr
Onur Kapucuoğlu
Memleketinin her köşesi cennet. http://duzce.edu.tr/yonetim-bilisim-sistemleri ailesi olarak bu ülkeye hizmet eden herkese teşekkürü borç biliriz.
Selman Kaya
BENİM KÖYÜM Baharda şenlenir bağı, bahçesi Kokusu başkadır benim köyümün Unutturur adama gamı, kederi Havası başkadır benim köyümün XXX Akşam olur herkes döner evine Can ...

Abdilli Köyü Resim Albümü 2013

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com